KapkaVody.czDomovní čistírny odpadních vod

Domovní čistírny odpadních vod

Domácí čistička odpadních vod je ideální řešení, pokud nemáte možnost napojení na veřejnou kanalizaci. Naše čistírny odpadních vod velmi účinně a přitom ekologicky vyčistí odpadní vody, které je pak možné vypouštět do vodoteče, nechat vsakovat nebo např. využít na zalévání. Domácí ČOV je velmi ekologické a zároveň ekonomické řešení likvidace odpadních vod. Jednorázová investice do pořízení vlastní čistírny, vám s  minimální údržbou bude sloužit dlouhá léta. Vyhnete se tak vysokým výdajům za vývoz odpadu z jímky nebo septiku.
Pokud budete mít zájem, tak vám zdarma poradime s výběrem vhodné domovní čístírny pro váš dům a pomůžeme Vám s vyřízením stavebního povolení.

Domovní čistírna odpadních vod
Domovní čistička ČOV

Domácí čističky odpadních vod pro 1 až 18 osob

TypPočet osobVnitřní průměr (mm)Výška (mm) *Cena (bez DPH)Akční cena (bez DPH)Konečná cena s DPH
Domovní čistička EK-S4 - 1-6 osob1-61.3001.50029 900,-29 500,-33 925,-přidat do výběru
Domovní čistička EK-S12 7-12 osob7-141.5501.60047 270,-46 797,-53 817,-přidat do výběru
Domovní čistička EK-S8 - 3-8 osob3-81.3001.50031 300,-29 500,-33 925,-přidat do výběru
Domovní čistička EK-S16 - 11-16 osob10-181.9001.60059 040,-58 449,-67 216,-přidat do výběru

V ceně nabízených domovních ČOV je zapojení a zprovoznění odborným technikem. V ceně výrobku není zahrnuta doprava servisního technika zajišťujícího zprovoznění čistírny, která činí 11 Kč / 1 km a je vždy rozúčtována mezi zákazníky v den montáže. Servis je zajištěn regionálními zástupci po celé ČR. Běžný zákazník má dle platného zákona sazbu DPH 15 % a fyzické či právnické osoby nakupující na IČO mají sazbu DPH 21 %.

Chcete ještě lepší nabídku?

Vyberte si z nabízeného sortimentu a zašlete nám svou nezávaznou poptávku. Velmi rychle vám zašleme nabídku, která zohlední pro vás nejvhodnější technické řešení a zároveň Vám nabídneme nejlepší možnou cenu.
Dodáváme po celé ČR a tak Vám můžeme nabídnout i nejvýhodnější ceny včetně dopravy.


Pokud potřebujte čistírnu pro jiný počet osob, nebo potřebujtete poradit, tak nás prosím kontaktujte.


Domácí čistírny odpadních vod mají velmi jednoduchou konstrukci, která však zajišťuje maximální účinnost a zároveň minimalizuje možnost poruchy. Čistička je tvořena dvěma základními částmi:

1. Plastová nádrž ve tvaru válce o výšce 1,5 metru a průměru 1,3 metru. Nádrž je rozdělena na několik sektorů, v nichž probíhají různé biologické procesy vedoucí k odbourání odpadu.
2. Druhá částí je kompresor, který skrze několik ventilů vhání do ČOV vzduch. Právě v precizním nastavení vzduchových ventilů spočívá správné fungování čističky.

Jak probíhá instalace a uvedení domácí čistírny do provozu?

 • Ze stavebních úprav na vás čeká pouze vyhloubení a vybetonování dna výkopu.
 • Po usazení ČOV do výkopu se obsypou stěny čistírny jemnou hlínou a instalace je hotova.
 • Potom přijede technik a zdarma uvede vaši čističku odpadních vod do provozu. Hradí se pouze minimální dopravné spojené s touto službou.
 • Jakmile se ČOV zaběhne, přichází do ní na jedné straně odpadní voda a na druhé vytéká voda přečištěná, kterou lze vypustit do vsaku, vodního toku nebo třeba využít k zalévání zahrádky.

Uvedení domácí ČOV do provozu technikem je zdarma. Co vše je zahrnuto v práci technika?

 • Především její oživení, seřízení a předání k provozu.
 • Potvrzení dokumentu předávací a přijímací protokol. Tento dokument je vyžadován při kolaudaci.
 • Montáž dodaného kompresoru a el.ventilu do plastového kontejneru, který je také součástí dodávky nebo do místa které si určí zákazník (např. sklep, garáž, tech. místnost, vlastní šachta).
 • Prvotní nadávkování dodaného přípravku.
 • Propojovací hadice na vzduch.
 • Vysvětlení obsluhy a údržby.
 • Seřízení ventilů ČOV.

Co je třeba zajistit před příjezdem technika?

 • ČOV napuštěná vodou po přelivný žlab (plná). Jednotlivé komory napouštět rovnoměrně, rozdíl hladin max. 20 cm.
 • Přívod elektrického proudu k místu umístění kompresoru.
 • Připravená chránička pro protažení vzduchových hadic mezi nádobou na kompresor a tělesem ČOV, doporučujeme min. DN 50, nejlépe el. chránička s provázkem.
 • Napojené přítokové odpadní potrubí do nátokové komory viz. provozní dokumentace, otvor pro potrubí se vyřezává až na místě dle situace a to do nástavce, v případě ČOV bez nástavce (otevřená) se potrubí přivádí vrchem.

Jak probíhá běžný provoz domovní čističky odpadních vod?

Domácí čistírny odpadních vod jsou navrženy tak, aby jejich provoz byl co nejsnadnější na obsluhu. Kromě pravidelné kontroly představuje jedinou činnost nezbytnou pro její správné fungování občasné odkalování - cca. jednou či dvakrát ročně. Jinak ČOV pracuje velmi spolehlivě a tiše.

[I]Po dohodě vám zajistíme i jiné související práce jako např. vyříznutí otvoru pro nátokové potrubí a jeho dopojení, dodání a uložení chráničky na hadici, popř. jiné nadstandartní služby je nutná konzultace se servisem. Tyto vícepráce jsou zpoplatněny v hodinové sazbě + spotřebovaný materiál.

Jak taková čistírna odpadních vod funguje?

 • Způsob čištění je založen na kombinovaném působení různých anaerobních a aerobních bakteriálních kultur. Je tak dosahováno nejvhodnějšího průběhu biologického rozkladu, včetně rozložení biologicky odolných látek, jako jsou saponáty, tuky apod.
 • Plynulé prokysličování vody je zajištěno provzdušňovacími elementy s vysokou aerační schopností. Tyto elementy působí jako míchací systém, který v biozóně vyvolává potřebnou turbulenci vody, a dodávají potřebné množství kyslíku pro tvorbu bakterií.
 • Zapracování čistírny nevyžaduje nasazení očkovacích látek.

Materiály ke stažení

Provozní dokumentace domovní ČOV

Zde se dozvíte více o správném používání čističky odpadních vod.

Osazení ČOV do terénu, stavební a technické podmínky k instalaci

Zajímá vás, jak probíhá osazení ČOV do terénu? Nahlédněte do naší technické zprávy, v níž se dozvíte vše potřebné. Stáhněte si stavební a instalační podklady.

Nabízené ČOV mají Certifikát SZÚ Brno o plnění směrnic

Nabízené ČOV jsou certifikované dle ČSN EN 12566-3+A2:2014 a to státním zkušebním ústavem (SZÚ Brno s.p.) a jsme tak jedni z mála v ČR s tímto osvědčením. Čistírna splní NV č.401/2015 Sb., a NV č.57/2016Sb.

Technické výkresy

Díky podrobným technickým výkresům ČOV budete již před koupí vědět z čeho se ČOV skládá

Technické parametry čističky odpadních vod

Prohlédněte si detailní tabulku technických parametrů čistíren odpadních vod.